foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Białogardzie

Każdy jubileusz to połączenie doświadczeń z młodością, tradycji z nowoczesnością, wspomnień z planami…

4 października 2017 roku miało miejsce niezwykłe wydarzenie – Zespół Szkół im. Jana Pawła II obchodził jubileusz 25 – lecia.

          Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białogardzie, odprawianą przez biskupa Krzysztofa Zadarko oraz księdza kanonika Jana Gardulskiego, wieloletniego katechety i duszpasterza szkoły.

          Oficjalna cześć uroczystości miała miejsce w sali kinowej CKiSE. Rozpoczął ją dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II Jarosław Burzyński. Program artystyczny zatytułowany „Bo najważniejsze jest dobre serce”, opracowany przez panią Izabelę Krajewską wicedyrektora placówki, zarówno wzruszył jak i rozbawił przybyłych gości.

       Na początku zebrani wysłuchali piosenki „Wędrówką życie jest człowieka” Starego Dobrego Małżeństwa wykonanej przez Przewodniczącego Rady Rodziców pana Janusza Lachowicza. Następnie nauczyciele wraz z uczniami zaprosili widzów na krótki „spacer” po szkole, w kolejnych scenkach prezentując naszą codzienną pracę.

        Szkolny chór okrasił występy popisami wokalnymi przy akompaniamencie pani Ani Wojtuszko (fortepian) i pana Janusza Lachowicza (gitary). Warto podkreślić, że w występy sceniczne zaangażowali się tego dnia niemal wszyscy uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II.

     Uroczystość uświetniła obecność znamienitych gości. Przybyli między innymi: Biskup Krzysztof Zadarko, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Robert Stępień, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska, przedstawiciele władz samorządowych miasta i gminy Białogard oraz powiatu białogardzkiego, a także dyrektorzy szkół i placówek oświatowych zaprzyjaźnionych z naszą szkołą oraz przedstawiciele instytucji partnerskich i wieloletni przyjaciele szkoły.

       W jubileuszowym spotkaniu wzięli udział także absolwenci placówki, rodzice uczniów oraz byli pracownicy.

      Dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców ten dzień na długo zapisze się w naszej pamięci.

Anna Szczerek                           

Natalia Kopczyńska – Wiśniewska

Zegar

Copyright © 2021 Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Białogardzie Rights Reserved.