foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Białogardzie

bibliotekaNasza biblioteka dysponuje bogatym zbiorem materiałów dotyczącym patrona szkoły. Dział Jan Paweł II jest uzupełniany i regularnie wzbogacany. W bieżącym roku szkolnym zbiory powiększyły się o dar niezwykle cenny, a mianowicie kilkunastotomową encyklopedię bogato ilustrowaną zawierającą informacje o życiu oraz działalności papieża Polaka. Wśród zbiorów znajdują się również filmy video i DVD. Są to materiały niezbędne podczas przygotowań do uroczystości poświęconych naszemu patronowi Janowi Pawłowi II.

Od roku szkolnego 2007/2008 w szkole wprowadzono projekt współfinansowany przez Unię Europejską Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w Bibliotekach Szkolnych. Nauczyciel bibliotekarz wziął udział w szkoleniu, aby mógł umiejętnie prowadzić zajęcia z uczniami w pracowni multimedialnej. Mamy do dyspozycji nowoczesny sprzęt komputerowy, dzięki któremu uczniowie zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum mogą poszerzać swoją wiedzę oraz zainteresowania. Większość lekcji bibliotecznych odbywa się właśnie w pracowni multimedialnej, gdzie można skorzystać ze słowników multimedialnych czy internetu, oby zdobyć potrzebne informacje i wzbogacić wiedzę.

Nasza biblioteka mieści się w niewielkim pomieszczeniu dzięki temu jest w niej przytulnie i przyjemnie.

W roku szkolnym 2021/2022 biblioteką szkolną opiekuje się pani Magdalena Juszkiewicz.

 

Nowe książki w bibliotece

Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Białogardzie.

          W roku szkolnym 2015/2016 nasza biblioteka została objęta programem „Książki naszych marzeń”. Celem programu jest wspieranie i promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup nowych pozycji książkowych, dlatego na naszych półkach pojawiło się wiele nowych, kolorowych i pięknie wydanych książeczek dla dzieci oraz lektur szkolnych do szkoły podstawowej i gimnazjum.

         Uczniowie naszej szkoły chętnie odwiedzają bibliotekę, aby posłuchać ciekawych opowieści i wybrać się w podróż do krainy baśni.

Magda Juszkiewicz

Zegar

Copyright © 2022 Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Białogardzie Rights Reserved.