Wydarzenia-Fotogalerie

"Jeden obraz wart jest tysiąca słów" (przysłowie chińskie)

Najważniejsze wydarzenia z życia szkoły.

Kino w szkole? Mówisz - masz! Spełniamy dziecięce marzenia. Sala lekcyjna zmieniła się 20 marca 2019 roku w salę kinową. Każdy uczeń otrzymał prawdziwy bilet i popcorn. Wraz z bohaterami filmu "Coco" podróżowaliśmy po kolorowym Meksyku - mądra i wzruszająca była to podróż. A zabrały nas w nią pani Ania Szczerek i pani Joanna Bielska.

Po obejrzeniu filmu w szkole trwały poszukiwania Pani Wiosny... Na Sali gimnastycznej zagościło tyle Pań Wiosen, że nadal nie wiemy, która z nich będzie w tym roku miłościwie nam panować. Jedna z nich rozdawała nawet dzieciom słodkości. Pokaz mody wyznaczył obowiązujące w tym roku trendy- paprocki&brzozowski są już passe! Rozstrzygnęliśmy także konkurs plastyczny, który wygrał plakat zespołu AS.

19 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wybrała się do Szczecina. Trema, napięcie, nerwowe powtarzanie tekstu - to za nami. Publiczność obejrzała "DedBull'a". Wracamy z Teatru Kana w Szczecinie, gdzie nasz zespół prezentował się w III Wojewódzkim Przeglądzie Form Artystycznych. Mocny przekaz naszego spektaklu został dobrze przyjęty przez widzów. Brawo Wy - nasi młodzi aktorzy. Scenariusz i reżyseria Natalia Kopczyńska-Wisniewska  i Anna Dudzik.

Mamy sukces! "DedBull" nagrodzony. Grupa teatralna z naszej szkoły zdobyła 22 lutego 2019 roku III miejsce w eliminacjach powiatowych Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych 2018/2019. Konkurs miał charakter otwarty. Prezentowano w nim spektakle o tematyce profilaktycznej. Nasz performance łączył motyw ikaryjski z motywem labiryntu, a całość okraszono mocnym brzmieniem Marilyn'a Manson'a. A ponad całością pytanie - czy RedBull naprawdę dodaje skrzydeł? Czy to tylko marketingowa pułapka...Scenariusz i reżyseria - Natalia Kopczyńska - Wiśniewska i Anna Dudzik. Brawa dla naszych aktorów. Dziękujemy organizatorom- Państwowa Inspekcja Sanitarna i Komenda Powiatowa Policji w Białogardzie.

6 marca 2019 roku  naszą szkołę odwiedziły ALPAKI TERAPEUCIAKI z Koszalina.
Szczepan i Tońcio to dwie bardzo inteligentne, ciekawe świata alpaki o łagodnym usposobieniu i bardzo przyjemnym w dotyku futerku.
Jak widać każdy z nas chciał się spotkać z alpakami, przytulić je, nakarmić lub i jedno i drugie:)
Dziękujemy pani terapeutce Anicie Stefek za możliwość obcowania z tymi niezwykłymi zwierzętami a pani Gosi Świder za zorganizowanie zajęć. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Kino-Szkoła. 18 lutego 2019 roku na seans pt. " Miłość pisana Braillem" zostały zaproszone klasy: 4,5,6,7,8 i ZET KŚ. Przed seansem uczniowie brali udział w rozmowie: Jak rozmawiać i wyrażać swoje emocje i uczucia bez gniewu i wrogości. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w dyskusję na temat komunikacji i z zaciekawieniem obejrzeli film. Czekamy na następne spotkanie w ramach „Kino – Szkoła”.

4 marca 2019 roku delegacja uczniów pod opieką pani Anny Szczerek i Katarzyny Jackiewicz złożyła kwiaty pod Pomnikiem Orła Białego. W 2009 roku Rada Miejska Białogardu ustanowiła dzień 4 marca jako Dniem Osadnika. Upamiętnia on początki osadnictwa polskiego po zakończeniu II Wojny Światowej. Dla uczniów naszej szkoły udział w tych uroczystościach stanowi ważny element dla kształtowania właściwej postawy patriotycznej i tożsamości narodowej.

"Dwa serduszka, cztery oczy ojoj.." tak 14 lutego 2019 roku rozpoczęliśmy apel Walentynowy.
Dziś poznaliśmy historię świętego Walentego, powróżyliśmy z jabłka, wylosowaliśmy 14 lizaków w kształcie serca.
Przede wszystkim działała poczta Walentynowa i każdy odnalazł swoją Walentynkę lub Walentego.
W konkursie na najpiękniejszą walentynkę wyróżnienia otrzymali: Julia Górniak, Ada Lachowicz, Marcin Niemczyk i Maciej Siemaszko. Gratulujemy!
Dziękujemy paniom: Agnieszce, Gosi, Asi i Renacie za przygotowanie apelu.