foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Białogardzie

Światowy Dzień Zdrowia

8 kwietnia 2013 r. szkolne Koło PCK zorganizowało zajęcia warsztatowe z okazji Światowego Dnia Zdrowia.

W tym roku zajmowano się „Zdrowym biciem serca", a tematem przewodnim było „Nadciśnienie tętnicze". W trakcie zabaw i konkursów uczniowie dowiedzieli się jak zbudowane jest serce, układ krwionośny oraz co to jest ciśnienie i nadciśnienie tętnicze.

Uczniowie dowiedzieli się także o sposobach zmniejszania ryzyka rozwoju nadciśnienia tętniczego. Zebrani obejrzeli prezentację multimedialną, związana z omawianą tematyką.

Pani Agnieszka Kalwasińska przedstawiła historię i budowę aparatów do mierzenia ciśnienia. Następnie pani pielęgniarka Grażyna Diakowicz mierzyła ciśnienie krwi i omówiła zasady korzystania z aparatów do mierzenia ciśnienia tętniczego.

 

Zegar

Copyright © 2021 Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Białogardzie Rights Reserved.