foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Białogardzie

Dnia 14 marca 2013 roku uczniowie naszej szkoły w ramach programu autorskiego „Z ekologią na ty" na zaproszenie Koła Łowieckiego „Daniel" pojechali do leśników w Białogórzynie. Była to nagroda za konkurs zbierania karmy dla zwierząt (kasztanów i żołędzi). Na miejscu czekali na nas przedstawiciele Koła Łowieckiego oraz leśnicy z Białogórzyna. Uczniowie poznali budowę lasu oraz roślinność poszczególnych pięter, a także rozpoznawali drzewa w stanie bezlistnym. Leśniczy opowiedział o sposobach dokarmiania zwierząt (karmniki, paśniki) w czasie zimy. Wspólnie z leśniczym uczniowie szukali tropów zwierząt na śniegu. Na zakończenie spotkania wszyscy skosztowali przepysznej grochówki i upiekli kiełbaski. Przy ognisku leśniczy opowiedział wiele ciekawych historii z życia lasu.

Zegar

Copyright © 2021 Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Białogardzie Rights Reserved.