foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Białogardzie

Wydarzenia-Fotogalerie

"Jeden obraz wart jest tysiąca słów" (przysłowie chińskie)

Najważniejsze wydarzenia z życia szkoły.

22 września 2020 roku przejdzie do historii naszej szkoły jako jeden z najpiękniejszych dni od czasu założenia placówki. Przy okazji podniosłej uroczystości, w obecności wielu znamienitych gości, odsłoniliśmy mural z naszym patronem - Ojcem Świętym Janem Pawłem II, którego autorem jest koszaliński artysta Tomasz "Cukin" Żuk. Białogardzka społeczność zjednoczyła się w zbiórce pieniędzy i stworzyła niezwykłe wspólne dzieło, które można podziwiać na budynku naszej szkoły. Uzbieraliśmy 16000 zł, co pozwoliło pokryć koszty remontu i przygotowania elewacji, samego muralu oraz tablicy pamiątkowej.

Emocje już opadły i nadszedł czas na podsumowania i podziękowania, które będziemy systematycznie publikować na naszej stronie. Pragniemy podzielić się z Państwem zdjęciami i filmami z tego niezwykłego wydarzenia. Lista osób zaangażowanych w powstanie muralu jest tak długa, że z pewnością zasługuje na osobny kolejny post. Oto kadry uwiecznione przez naszych nauczycieli.

 

Czytaj więcej...

Kino w szkole? Mówisz - masz! Spełniamy dziecięce marzenia. Sala lekcyjna zmieniła się 20 marca 2019 roku w salę kinową. Każdy uczeń otrzymał prawdziwy bilet i popcorn. Wraz z bohaterami filmu "Coco" podróżowaliśmy po kolorowym Meksyku - mądra i wzruszająca była to podróż. A zabrały nas w nią pani Ania Szczerek i pani Joanna Bielska.

Po obejrzeniu filmu w szkole trwały poszukiwania Pani Wiosny... Na Sali gimnastycznej zagościło tyle Pań Wiosen, że nadal nie wiemy, która z nich będzie w tym roku miłościwie nam panować. Jedna z nich rozdawała nawet dzieciom słodkości. Pokaz mody wyznaczył obowiązujące w tym roku trendy- paprocki&brzozowski są już passe! Rozstrzygnęliśmy także konkurs plastyczny, który wygrał plakat zespołu AS.

 

Czytaj więcej...

4 marca 2019 roku delegacja uczniów pod opieką pani Anny Szczerek i Katarzyny Jackiewicz złożyła kwiaty pod Pomnikiem Orła Białego. W 2009 roku Rada Miejska Białogardu ustanowiła dzień 4 marca jako Dniem Osadnika. Upamiętnia on początki osadnictwa polskiego po zakończeniu II Wojny Światowej. Dla uczniów naszej szkoły udział w tych uroczystościach stanowi ważny element dla kształtowania właściwej postawy patriotycznej i tożsamości narodowej.

 

Czytaj więcej...

19 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wybrała się do Szczecina. Trema, napięcie, nerwowe powtarzanie tekstu - to za nami. Publiczność obejrzała "DedBull'a". Wracamy z Teatru Kana w Szczecinie, gdzie nasz zespół prezentował się w III Wojewódzkim Przeglądzie Form Artystycznych. Mocny przekaz naszego spektaklu został dobrze przyjęty przez widzów. Brawo Wy - nasi młodzi aktorzy. Scenariusz i reżyseria Natalia Kopczyńska-Wisniewska  i Anna Dudzik.

 

Czytaj więcej...

Mamy sukces! "DedBull" nagrodzony. Grupa teatralna z naszej szkoły zdobyła 22 lutego 2019 roku III miejsce w eliminacjach powiatowych Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych 2018/2019. Konkurs miał charakter otwarty. Prezentowano w nim spektakle o tematyce profilaktycznej. Nasz performance łączył motyw ikaryjski z motywem labiryntu, a całość okraszono mocnym brzmieniem Marilyn'a Manson'a. A ponad całością pytanie - czy RedBull naprawdę dodaje skrzydeł? Czy to tylko marketingowa pułapka...Scenariusz i reżyseria - Natalia Kopczyńska - Wiśniewska i Anna Dudzik. Brawa dla naszych aktorów. Dziękujemy organizatorom- Państwowa Inspekcja Sanitarna i Komenda Powiatowa Policji w Białogardzie.

 

Czytaj więcej...

6 marca 2019 roku  naszą szkołę odwiedziły ALPAKI TERAPEUCIAKI z Koszalina.
Szczepan i Tońcio to dwie bardzo inteligentne, ciekawe świata alpaki o łagodnym usposobieniu i bardzo przyjemnym w dotyku futerku.
Jak widać każdy z nas chciał się spotkać z alpakami, przytulić je, nakarmić lub i jedno i drugie:)
Dziękujemy pani terapeutce Anicie Stefek za możliwość obcowania z tymi niezwykłymi zwierzętami a pani Gosi Świder za zorganizowanie zajęć. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

 

Czytaj więcej...

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Kino-Szkoła. 18 lutego 2019 roku na seans pt. " Miłość pisana Braillem" zostały zaproszone klasy: 4,5,6,7,8 i ZET KŚ. Przed seansem uczniowie brali udział w rozmowie: Jak rozmawiać i wyrażać swoje emocje i uczucia bez gniewu i wrogości. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w dyskusję na temat komunikacji i z zaciekawieniem obejrzeli film. Czekamy na następne spotkanie w ramach „Kino – Szkoła”.

 

Czytaj więcej...

Zegar

Copyright © 2021 Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Białogardzie Rights Reserved.