W dniach od 03 do 08 maja 2011 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Białogardzie uczestniczyli w zajęciach Zielonej Szkoły w Zakopanem.

Ta wspaniała wyprawa udała się dzięki inicjatywie dyrektora szkoły pana Jarosława Burzyńskiego oraz sponsorom: Powiatowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Stowarzyszeniu Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych.

Już pierwszego dnia uczniowie zdobyli Gubałówkę pomimo zmęczenia po długiej podróży.

Kolejne dni obfitowały w piesze wyprawy. Dzieci podziwiały krajobrazy okalające Morskie Oko, Dolinę Kościeliską ze zwiedzaniem Jaskini Mroźnej oraz Dolinę Strążyską.

Piesze wyprawy wymagały sporego wysiłku i pokonywania wielu kilometrów trasy, jednak zachwyt krajobrazem górskim wynagradzał wszystkim wieczorne zmęczenie.

Cała 17-sto osobowa grupa uczniów po raz pierwszy miała okazję zdobywać polskie góry, które stanowią bez wątpienia prawdziwe cudo przyrody. Magia Zakopanego zauroczyła wszystkich.

Jesteśmy pełni nadziei, że jeszcze kiedyś tam powrócimy.

Więcej zdjęć z Zielonej Szkoły w Zakopanem tutaj.