Dnia 10 lutego 2011 roku Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Białogardzie obchodził swój jubileusz.

Była to uroczystość świętowana z dwóch powodów. Po pierwsze – to już od 18 lat istnieje taka niepowtarzalna placówka w naszym mieście, po drugie – ukończono budowę nowej części szkoły.
Obchody jubileuszu rozpoczęto o godzinie 10 na scenie Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.
Najpierw przyjęto do grona społeczności szkolnej nowych uczniów i nowych pracowników. Następnie pokazano film, który przypomniał wszystkim jak wyglądało życie szkoły przez minione 18 lat. W filmie nie zabrakło wzruszających, a czasem zabawnych momentów. Co niektórzy z zaproszonych gości ze zdziwieniem spoglądali na obecnego Starostę Białogardzkiego Pana Tomasza Hyndę, który wystąpił w filmie jako jeden z pierwszych nauczycieli tej szkoły.
Po projekcji filmu uczniowie Zespołu Szkół zaprezentowali swoje możliwości i odegrali kilka scenek z życia szkoły.
Uroczystość uwieńczył występ zespołu muzycznego, którego członkami byli młodzi, żywiołowi księża.
Koncert nagrodzono gromkimi brawami. Na zakończenie głos zabrali przybyli na uroczystość goście, którzy złożyli życzenia dyrekcji, pracownikom
i uczniom oraz ich rodzicom. Do życzeń dołączono wiele prezentów, z których największym i najwspanialszym była nowo dobudowana część szkoły.
Po zakończonych uroczystościach w CKiSE goście przenieśli się do budynku szkoły.
Ksiądz Kanonik Jan Gardulski poświęcił nowo dobudowaną część szkoły,
w której mieszczą się nowe sale dydaktyczne, pomieszczenia do terapii, winda – umożliwiająca transport niepełnosprawnym, łazienki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Przybyli goście mieli okazję obejrzeć nowe pomieszczenia, skosztować przygotowanych potraw i ciast, a także obejrzeć prace wykonane przez uczniów szkoły.
Wychodząc, goście nie szczędzili słów podziękowania i zachwytu zarówno dla uczących się w placówce dzieci jak i dla nauczycieli, pracowników i dyrekcji.
Szkoła skończyła 18 lat – wiek dojrzałości zobowiązuje.
Przed nami nowe wyzwania, którym postaramy się sprostać.
Dziękujemy wszystkim którzy przybyli na nasze święto i tym, którzy pomogli nam w jego realizacji.

Więcej zdjęć z uroczystości tutaj

Film podsumowujący 18 lat szkoły.