w Zespole Szkół Jana Pawła II w Białogardzie

18 maja 2016 roku, w 16-tą rocznicę nadania imienia szkole, w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Białogardzie zorganizowano „Dzień Otwarty”.

Przygotowano szereg imprez dla uczniów ale też dla gości, którzy odwiedzili tego dnia placówkę. O godzinie 10 rozpoczęła się uroczystość podsumowująca powiatowy konkurs plastyczny „ Ojcze Święty prowadź nas...”.

Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczali Wicestarosta Powiatu Białogardzkiego Piotr Pakuszto, Dyrektor Szkoły Jarosław Burzyński i organizatorki konkursu, nauczycielki: Joanna Bielska i Anna Krakowska.

LAUREACI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„OJCZE ŚWIĘTY PROWADŹ NAS…”

KATEGORIA –PRZEDSZKOLA

I MIEJSCE Maciej Szydło -Przedszkole Miejskie nr 3 „Niezapominajka”

II MIEJSCE Julia Rzewucka – Niepubliczne Przedszkole „Motylek”

III MIEJSCE Magdalena Jurałowicz Przedszkole Miejskie  nr 3 „ Niezapominajka”

1. Magdalena Sowiak- Niepubliczne Przedszkole „Motylek”

2. Antonina Mackiewicz- Oddział Przedszkolny w Stanominie

3. Julia Sołtan-Zielińska- Niepubliczne Przedszkole „Promyczek”

4. Lena Piwowarczyk- Przedszkole Miejskie nr 2 „Słoneczne”

5. Grupa z Niepublicznego Przedszkola „Kajtek”

KATEGORIA – KLASY 1-3

I MIEJSCE Zuzanna Prokopowicz – Szkoła Podstawowa nr 5

II MIEJSCE Zuzanna Majchrzak – Szkoła Podstawowa w Stanominie

III MIEJSCE Wiktoria Słysz – Zespół Szkół Specjalnych w Białogardzie

WYRÓŻNIENIE

Paweł Horniatko –Zespół Szkół Specjalnych w Białogardzie

KATEGORIA – KLASY 4-6

I MIEJSCE   Oliwia Lewandowska- Szkoła Podstawowa w Stanominie

II MIEJSCE  Dominik Henik  - Szkoła Podstawowa w Karlinie

III MIEJSCE  Krzysztof Wyrwicz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Białogardzie

Po uroczystościach konkursowych część gości zwiedziła szkołę, przyglądała się prowadzonym terapiom, rozmawiała z nauczycielami.

W tym czasie uczniowie brali udział w Turnieju o Puchar Patrona Szkoły. Konkurencje sportowe zostały przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego, panią Marzenę Spolską i pana Sebastiana Szczerka.

W rozgrywkach i konkursach sportowych uczestniczyły wszystkie dzieci i młodzież. Zwyciężyła klasa łączona IV-V.

Uczniowie mieli okazję, by tego właśnie dnia obejrzeć prezentację o Świętym Janie Pawle II, jego życiu i pontyfikacie.  Odwiedzili też Izbę Pamięci swego patrona i oglądali pamiątki związane z Papieżem. Atrakcje te przygotowała pani katechetka- Iwona Kamińska.

W holu szkoły zawisła nowo opracowana tablica, informująca o tym, kto zatrudniony jest w placówce. Prezentująca m.in. wychowawców poszczególnych klas i zespołów.

Dzień Otwarty zakończono apelem, na którym wspominano uroczystości nadania imienia szkole, wspominano również spotkanie z Janem Pawłem II naszych uczniów i nauczycieli w 2001 roku w Watykanie. Na końcu wręczono nagrody                  za udział w turnieju i podsumowano zaangażowanie uczniów i nauczycieli w przygotowanie wszystkich atrakcji.

Dziękujemy wszystkim przybyłym do nas tego dnia gościom. Mamy nadzieję, że nasza szkoła, uczniowie i pracownicy oraz wszystko to,                        co mogliśmy zaprezentować wzbudziły pozytywne odczucia i pokazały efekty naszych wieloletnich starań i możliwości, jakie proponujemy i oferujemy naszym uczniom.

Dziękujemy również nauczycielkom z Zespołu do Spraw Promocji za działania, które przyczyniły się do tego, że mogliśmy gościć tego dnia w placówce wiele osób.