W tym roku Międzynarodowy Dzień Dziecka w naszej szkole był bardzo uroczysty i obfity w prezenty. Przybyli do nas goście, przynosząc ze sobą niezwykłe podarunki. Wicestarosta Piotr Pakuszto, Naczelnik Wydziału Organizacji Zbigniew Raczewski i Prezes Białogardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego  Wiesław Szymielewicz podarowali nam sprzęt sportowy, a przedstawiciele firmy Cabana pani Irena Król i pan Piotr Lisowski instrumenty muzyczne, które przydadzą się naszym uczniom podczas lekcji muzyki.

Największym jednak prezentem jest nowoczesne wielofunkcyjne boisko sportowe, które powstało dzięki staraniom pani Anny Mieczkowskiej - członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Starosty Białogardzkiego pana Tomasza Hyndy, pana Zbigniewa Raczewskiego i dyrektora szkoły pana Jarosława Burzyńskiego.

Uczniowie z zespołów edukacyjno - terapeutycznych zaprezentowali przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Odbył się mecz koszykówki dorośli kontra uczniowie. Zwyciężyli oczywiście uczniowie.

Przygotowany był także grill, słodki poczęstunek oraz stoiska tematyczne: makijaż artystyczny, loteria maskotek, banki mydlane, a także Kącik Myśliwski,       przy którym myśliwi z Koła Łowieckiego „Daniel” opowiadali o tradycji związanej        z polowaniami i o zwierzętach dziko żyjących w lesie. Zaprezentowali także myśliwską grę na rogu. Ten dzień był pełen niespodzianek i atrakcji, zaś każde dziecko było zadowolone i uśmiechnięte.

Szczególnie dziękujemy Caritas NSPJ za wsparcie finansowe, Radzie Rodziców za przygotowanie słodkiego poczęstunku, Irenie Król i Piotrowi Lisowskiemu z firmy Cabana za wsparcie rzeczowe, Starostwu Powiatowemu oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie poszczególnych atrakcji.