Dnia 11 grudnia odbyło się spotkanie Szkolnego Klubu Europejskiego, które miało na celu zapoznanie uczniów z tradycjami i obrzędami Świąt Bożego Narodzenia w Krajach UE. W spotkaniu udział wzięły kl. VII SP, kl. I i II gimnazjum oraz kl I szkoły branżowej I stopnia, którym wręczono legitymacje członkowskie.

Na spotkaniu przypomniano podstawowe wiadomości o UE, a następni wyświetlono prezentacje przygotowaną na lekcjach informatyki przez uczniów klasy I szkoły branżowej pt. „Bożonarodzeniowa podróż po krajach Unii Europejskiej”. Pozostali uczniowie przedstawili pozostałe kraje UE nie ujęte w prezentacji.

Na zakończenie wszyscy mieli okazję skosztować pierniczków upieczonych przez panią Izabelę Krajewską, kisielu owsianego i bułeczek z makiem przygotowanych przez panią Renatę Berg.

__________________________________________________________________________________

PLAN PRACY SZKOLNEGO  KLUBU EUROPEJSKIEGO

W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W BIAŁOGARDZIE

image1 Nowi członkowie Klubu Europejskiego z opiekunem panią Izabelą Krajewską.

PODSTAWOWE CELE KLUBU:

• zdobywanie wiedzy o krajach Europy w aspektach: geografii, historii, gospodarki, kultury i tradycji,

• szerzenie wiedzy na temat powiązań Polski z państwami europejskimi,

• ukazanie roli jaką nasz kraj odegrał i odgrywa w procesach zachodzących na kontynencie,

• propagowanie postaw proeuropejskich w oparciu o własną kulturę i tradycję,

• rozwijanie rozumienia pojęć: tożsamość europejska, tolerancja, prawa człowieka,

• budowanie poczucia wśród uczniów poczucia własnej godności, patriotyzmu i dumy z osiągnięć regionu, ojczyzny, Europy.

• pobudzanie kreatywności, twórczego rozwiązywania problemów, własnej inicjatywy,

• zintegrowanie uczniów zainteresowanych problematyką europejską.

• rozwijanie w uczniach tolerancji i szacunku dla kultur i odrębności innych narodów

PODSTAWOWE DZIAŁANIA KLUBU:

· propagowanie kampanii informacyjnej (plakaty, spotkania, wystawy na tablicy o Unii Europejskiej)

· zbieranie informacji o instytucjach UE

· korzystanie z Internetu

· organizacja Dnia Europejskiego

-Gromadzenie aktualnych informacji o regionie, Polsce i Europie

-Rozwijanie zainteresowania uczniów i wdrażanie do samodzielnego zdobywania wiadomości

TEMATY SPOTKAŃ SZKOLNEGO KLUBU EUROPEJSKIEGO

1.Spotkanie inauguracyjne członków Szkolnego Klubu Europejskiego ,

Zapoznanie się z zadaniami i obowiązkami. Przygotowanie planu pracy - IX,X 2016

2. Poznanie historii Unii Europejskiej LEKCJA Z WYKORZYSTANIEM MEDIÓW -XI 2016