W dniach 21–25 maja 2018 roku dziewiętnastu uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Białogardzie uczestniczyło w wyjeździe na Zieloną Szkołę do Mielna.

Głównym celem zajęć było zdobycie przez uczniów wiedzy i umiejętności zachowania w nowym środowisku oraz obserwacja okolic nadmorskich. Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole.

Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację uczestników i doskonalenie komunikacji poprzez organizowanie różnorodnych imprez z wykorzystaniem ćwiczeń i zabaw sportowych. Każdy dzień spędziliśmy bardzo pracowicie. Rozmawialiśmy na temat nadmorskiej flory i fauny, dyskutowaliśmy na temat szlaku bursztynowego, utrwalaliśmy ważne pojęcia. Na plaży budowaliśmy niepowtarzalne rzeźby w piasku. Po wyczerpujących dniach czekały nas miłe wieczory. Spotykaliśmy się na dyskotekach, wspólnym dekorowaniu koszulek, grze na bębnach i przy własnoręcznym wykonywaniu bransoletek.

Podczas pobytu uczniowie i opiekunowie mieli możliwość zwiedzić przystań rybacką w pobliskim Unieściu, wejść na latarnię morską w Gąskach i stanąć za sterami statku wycieczkowego podczas rejsu po jeziorze Jamno.

Po wizycie nad morzem pozostają wspomnienia i żal, że czas upływa tak szybko. Może za rok znowu będziemy oddychać świeżym, morskim powietrzem, słuchać szumu morskich fal i poczujemy złocisty piach pod stopami. Wróciliśmy do domu. Jednak w naszej pamięci pozostają wspomnienia, niezapomniane wrażenia, no i oczywiście nowi przyjaciele, z którymi będziemy wspominać ”Zieloną Szkołę”.

Organizatorzy:

Małgorzata Świader, Joanna Walicka, Radosław Rudecki