W tym roku szkolnym Zespół Szkół im. Jana Pawła II włączył się do ogólnopolskiej akcji promującej bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w Sieci”.

      Dnia 23.02.2018 roku odbył się apel, podczas którego przypomniano uczniom najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu.

        W krótkiej scence przygotowanej przez uczniów, przedstawiającej codzienność typowego nastolatka, każdy uczeń mógł rozpoznać siebie i dostrzec niebezpieczeństwa czyhające na niego podczas poruszania się w Sieci.

         Drugą część apelu poprowadziła pani pedagog, pokazując uczniom, jak można wykorzystać Internet do nauki i zabawy. Za pomocą przygotowanych quizów online wprowadziła zdrową rywalizację wśród wszystkich zespołów klasowych. Najbardziej „zakręcone technologicznie” okazały się klasa 1-2-3 i klasa 4, które najszybciej i najlepiej wykonały wszystkie zadania.

       Przygotowany program artystyczny oraz przeprowadzone zabawy okazały się ciekawą lekcją zarówno dla starszych jak i młodszych uczniów naszej szkoły. Z pewnością za rok znów będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu.

                                                                                         Renata Berg

                                                                                         Anna Dudzik

                                                                                         Joanna Walicka